Dort s ovocem :)

Piškotový korpus, tvarohový krém bez másla, plněné tyčinky a ovoce...
Já dorty neumím, ale tohle byla hračka, pusťte se do něj taky ;-);)


Piškotový korpus:
Upekla jsem dva, dort byl vyšší, z jednoho to ale také půjde a bude Vám v tom případě stačit polovina tyčinek. Uvedené množství je na jeden korpus.
5 vajec
120 g moučkového cukru
140 g hladké mouky
vanilkový cukr

Žloutky třeme s polovinou dávky cukru a ušleháme v lehkou, hustou pěnu. Z bílků ušleháme sníh, přisypeme zbývající cukr, ušleháme dohusta a lehce jej vmícháme do žloutkové pěny současně s vanilkovým cukrem a s prosátou moukou.
Těsto vlijeme do vymazané a vysypané dortové formy, rozhrneme je tak, aby na obvodu bylo ve vyšší vrstvě, vložíme je do středně vyhřáté trouby a pečeme. Při dopékání příkon tepla zmírníme.

Tvarohový krém:
500 g polotučného nebo tučného tvarohu
250 g smetany ke šlehání
200 g cukru moučka

Tvaroh dáme do utěrky, plátna a necháme odkapat - čím déle, tím lépe, postačí i hodinka, ale nechávám i třeba celé odpoledne.
Smetanu vyšleháme dohusta, přidáme prosátý cukr a vymačkaný tvaroh a vyšleháme v hladký krém.

Na ozdobu:
čtyři balení plněných tyčinek (určitě Vám nějaké zbudou, ale dvě balení je na dva korpusy málo - nějaké tyčinky se Vám polámou a hnedle jich je méně...; pokud budete dělat dort z jednoho korpusu a budete tyčinky půlit, pak budou dvě balení stačit)
jedna krabička čerstvých jahod (500 g - polovinu nakrájíme na plátky, druhou polovinu necháme vcelku na ozdobu)
dvě krabičky čerstvých malin (125 g)
jedna krabička čerstvých kanadských borůvek (125 g)
bílá čokoládová poleva
stuha 

Vychladlé korpusy rozřízneme v polovině, namažeme tvarohovým krémem, jednu vrstvu poklademe na plátky nakrájenými jahodami, druhou vrstvu malinami, třetí vrstvu opět jahodami. 
Podle výšky dortu si připravíme délku tyčinek - dají se dobře uříznout ostrým nožem.
Dort pomažeme kolem dokola čokoládovou polevou, na strany dortu přilepíme připravené tyčinky, svážeme stuhou, vršek dortu poklademe zbylými jahodami, malinami a borůvkami a dáme přes noc vychladit.

Oslavencům vše nej... a všem dobrou chuť!

Komentáře